DotArt Visit dotART website (italian)

Gallery 2016

WINNERS - 2016

THEME Street Photography - 2016

THEME Nature - 2016

THEME Sports - 2016

PORTFOLIOS & STORIES - 2016

THANK YOU TO ALL PARTICIPANTS

Abhijit Pal, Adalberto Telara, Adriana Pinosanu, Adriano Cascio, Adriano Scazzi, Ahmad Motallayi, Alberto Mancini, Aleandro Tubaldi, Aleksandra Kamusinska, Alessandra Corsi, Alessandro Cipriani, Alessandro Giacoletto, Alessandro Illuzzi, Alessandro Ottombrini, Alessandro Pilotto, Alessandro Severi, Alessandro Tegon, Alessia Altobello, Alessio Di Franco, Alexander Otto, Alexandro Maciel, Alma Carolina Vergara Hernndez, Almando Reggio, Alphan Yilmazmaden, Amir Lavon, Anastasia Kim, Andrea Barasciutti, Andrea Barbuto, Andrea Bastia, Andrea Falcon, Andrea Kopecka, Andrea Regazzoni, Andrea Scirè, Andrea Zannoni, Andrea Zat, Andrea Zazzaro, Andreas Kamoutsis, Andreea Sava, Andrej Vodopivec, Andrés Fabrykant, Andres Yepez, Ange Ong, Angelo Ferrillo, Angelo Shkurti, Angiolo Manetti, Annalisa Simonato, Antoaneta Angelova Toteva, Antoine Jonquire, Anton Tielemans, Antonella Floreancig, Antonietta Ferrucci, Antonio Busqueta Mendoza, Antonio Larghi, Antonio Marcioni, Antonio Martin, Armen Dolukhanyan, Armineh Hovanesian , Artur Gawin, Athanasio Manakos, Aurelio Cupelli, Babak Mani (babak Aliasgharian), Barbara Corvino, Barbara Forcella, Barbara Ruella, Barbara Schneider, Barbara Manca Manca, Bartlomiej Jurecki, Basil Titov, Benedek Lakatos, Bianca Vignato, Bianca Maria Zinzula, Bise Jean-claude, Bivas Bhattacharjee, Blanka Wojtaszek, Blayo Philippe, Bozena Pazgan, Bruno Oliveri, Camilla Federica Cozzutti, Camillo Torrisi, Carla Cantore, Carmen-laura Munteanu, Carola Cunzolo, Carolina Cuneo, Cecilia Bethencourt, Chiara Spaggiari, Chiara Veronica Natta, Chris Hadland, Christian Brogi, Christian Milotic, Christian Michel Pitrelli, Claudia Enrica Icardi, Clive Eariss, Colin Page, Colmar Wocke, Concetto Daniele Galati, Constantin David, Consuelo Cleva, Corrinska Holzner, Cristiano Repetti, Cristina Gargano, Cristina Lamberti, Cristina Paladini, Cristina Paveri, Dagmawit Fornaini, Damian Grodowski, Dane Benko, Daniel Agra, Daniel Ceroli, Daniel Tavarner, Daniel Zepeda Cianca , Daniela Bartolomeoli, Daniela Pasquetti, Daniele Bordin, Daniele Cereda, Daniele Collia, Daniele Ficarelli, Daniele Musiari, Daniele Natalini, Daniele Pezzoli, Daniele Romano, Daniele Zarri, Dario Campos Cervera, Dariusz Jakubek, David Arzt, David Barrett, David Low, David Tordable, David Wirawan, Davide Cairo, Davide Ciardiello, Davide Iung, Davide Palmisano, Davies Zambotti, Dayen Huang, Debmalya Ray Choudhuri, Debosmita Das, Demetrio Carlos Garca Esteban, Denis Marinello, Deweerd Joris, Diego Di Guardo, Diego Monfredini, Dieter Schamne, Dimitra Metsi, Dina Alfasi, Donato Aquaro, Doron Talmi, Dunsche Peter, Eddie Wexler, Edmund Fung, Edoardo Capolei, Eduardo Feldman, Eduardo Kaminski, Eduardo Moises Ramrez Ramos, Egidio De Luca, Elena Cometti, Elena Sbrogiò, Elena Viansino, Elisabetta Mazzeo, Emanuele Pizzi, Emma Lozano , Enrico Albanese, Enrico Barocci, Enrico Ghira, Enrico Viezzoli, Enrico Markus Essl, Eric Forey, Eric Martinez, Erica Grenci Ericapg, Erick Sanchez, Erminio Vanzan, Eugenio Frasca, Eva Tibalt , Ewa Habdas, Ezio Dal Cin, Fabiano Meli, Fabiano Meli Meli, Fabio Bruno, Fabio Sagnotti, Fabio Salmoirago, Fabrizio Arginetti, Fabrizio Locati, Facundo Geli, Fausto Mirandoli, Federica Cusa, Federica Rozio, Federico Aili, Federico Arcangeli, Federico Delami, Federico Gonzalez Victorica, Federico Moschietto, Federico Righi, Fernando Briceo Aguiaga, Ferruccio Valtemara, Filippo Boatto, Flacau Florin, Francesca Consales, Francesca Mu, Francesca Riggi, Francesca Stella, Francesco Bondioli, Francesco Coccia, Francesco Corsi, Francesco Costanzo, Francesco Giannico, Francesco Leonardis, Francesco Mentonelli, Francesco Nola, Francesco Parrella, Francesco Rota, Francesco Ruffoni, Francisco Cervantes Valdivieso, Franco Cattazzo, Franco Ciminari, Franco Giannino, Frank Waterkotte, Frdric Perrin, Fulvio Morelli, Gabor Botto, Gabriele Bunone, Gabriele Marcarini, Gardiner Anderson, Gbor Bankó, Gemma Bovati, Gerardo Oliverio, Giancarlo Rupolo, Giancarlo Staubmann, Giandomenico Cosentino, Gianfranco Greco, Gianluca D'elia, Gianluca De Simone, Gianluca Tullio, Gianna Scavo, Gianni Di Paolo, Gianni Olivetti, Gianpiero Pampuri, Ginevra Bartoli, Gioacchino Vasquez, Giorgia Reitano, Giorgio Andreaggi, Giorgio De Negri, Giorgio Meneghetti, Giorgio Peluso, Giovanni Cerami, Giovanni Migliorisi, Giovanni Roversi, Giovanni Veronesi, Giovanni Zigante, Girolamo Aliberti, Giulia Dari, Giulia Mazza, Giuliano Cecco, Giuliano Giribuola, Giuliano Guida, Giuseppe D'antonio, Giuseppe Farcomeni, Giuseppe Pons, Giuseppe Rivara, Glauco Meneghelli, Graziella Ferrari, Gregory Macera, Grzegorz Piaskowski, Guido Guglielmelli, Gustavo Boemi, Gyuyeon Kim, Haldan Kirsch , Hans Muller, Hans-jörg Aleff, Hansa Tangmanpoowadol, Heinz Innerhofer, Hiro Tanaka, Hmaïd Aniss, Hyong Ok Choi, Ida Cerisano, Ignacio Nahuel Hurtado, Igor Granziero, Igor Rigato, Igor Yanshpun, Illés Tth, Irene Caterina Sicurella, Isabel Solís Calderón, Isabella Marconi, Isabella Sommati, Istvan Kerekes, Ita Kovac, Italo Passoni, Ivan Corazza, Ivan Preabianca, Ivano Francavilla, Jacopo Bertella, Jacopo Parizzi, James Niven, Jean-josé Antunez, Jeannette Muller, Jessica Cammarata, Jessica Granata, Jianwei Yang, Jonathan Vizcuna, Jorge Gutirrez, Jose Luis Gea Arques, Josh Tagi, Julius Casalla, Kajak Olgierd, Karcher Vincent, Karen Merced, Karl Child, Karli Powell, Karolina Glowacka, Katia Morichetti, Kelly Eshpeter, Keoma Ambrogio, Ki Deuk Song, Klara Varhelyi, Klea Kyprianou, Kosuke Koyama, L. Agustn Mercado, Laetitia Guichard, Lajos Molnár, Lara Fontana, Laura Gaggero, Laura Paliaga, Lewis Oldham, Lia Dondini Taddei, Lignon Amaury, Lili Breton Rodriguez, Liliana Ranalletta, Lita Poliakova, Livio Ninni, Lord K2, Lorenza Romich, Lorenzo Campolongo, Lorenzo Fasola, Lorenzo Linthout, Luca Aleotti, Luca De Rosa, Luca Iacono, Luca Lamanna, Luca Rossi, Luca Salvetti, Luca Alessandro Scaramuzza Scaramuzza, Luciano Roncato, Luigi Azzarone, Luigi Colangelo, Luigi Larva, Luigi Tosti, Lukasz Boron, Maddalena Zotti, Magdalena Kus, Manlio Cosimo De Pasquale, Manrica Caponi, Marcello Finardi, Marcello Terruli, Marcelo Caballero, Marcin Miroslawski, Marco Domestico, Marco Espertini, Marco Pirlo, Marco Saccon, Marco Tagliarino, Marco Valerio Caminiti, Maria Maggi, Maria Nalli, Maria Rozanska, Maria Cristina Cupin, Mariagrazia Beruffi, Marialuisa Mazzetti, Mariano Kochian, Mario Castelnovo, Mario Filabozzi, Mario Spedicato, Mario Daigoro Fonti, Martina Trombetta, Massimiliano Bidinost, Massimiliano Perelli Perelli, Massimo Panzavolta, Massimo Zanderin, Massimo (in Arte Max) Lopez (in Arte Martini), Mateusz Kostka, Matteo Buttaroni, Matteo Daffara, Matteo Damiani, Matteo Merlanti, Matteo Pasotti, Matteo Rea, Maurizio Albertini, Maurizio Moschetta, Maurizio Targhetta, Maurizio Villasco, Maurizio Zanetti, Mauro De Bettio, Mauro Fumagalli, Mauro Gallinaro, Mauro Rajteri, Max Alvarez, Mazzucco Giov. Battista, Michael Kofteros, Michael Shephard, Michela Arienti, Michele Azzellino, Michele Bartalini, Michele Battilomo, Michele Ginevra, Michele Grassi, Michele Rieri, Michelle Chan, Mikel Blasco De Imaz Alonso, Milan Ljubisavljevic, Milo Angelo Ramella, Mirella Riva, Mirko Colasante, Miro Gabriele, Molinier Gilles, Monica Vitali, Monika Krzyszkowska, Mr.phichai Angthong, Nadia Briseida, Natale Sottile, Natalia Filowiat, Nawfal Jirjees, Never Edit, Niccolo Coli, Nicholas Teetelli, Nicola Bisi, Nicola Daddi, Nicola Tanzini, Nicola Vecchione, Nicole Confortini, Nikolai Averinskii, Nikolina Kalanj, Nino Evola, Nuno Loureiro, Nurgayan Kutliahmetov, Oberdan Gavioli, Ocelot Gonzalez, Olesia Kim, Olessia Islamova, Olga Titova, Oliver Villegas, Oreste Campagner, Osei Casanova, Osvaldo Rivera Vazquez, Pablo Ivan Abreu Garcia, Paola Galvani, Paola Sancella, Paolo Gallo, Paolo Iommelli, Paolo Pittorru, Paolo Rossi, Paolo Davide Manina, Patricia Richards, Paul Carmody, Pedro Zagitt, Pedro Luis Ajuriaguerra Saiz, Peter Erickson, Peter Tóth, Philipp Loh?fener, Pierfranco Fornasieri, Pierluigi Costantini, Pierluigi Gusmeroli, Pietro Bonacina, Poul Hedegaard, Rachele Z. Cecchini, Radu Diaconu, Rafal Korban, Rajeev Kushwah, Rebecca Philips, Renata Messina, Ricardo Pareyn Aveleyra, Riccardo Belardi, Riccardo Bostiancich, Riccardo Masini, Riccardo Vannelli, Rita Bernardi, Rita Sommariva, Rob Krauss, Robert Michalowski, Roberta Manzin, Roberta Zanlucchi, Roberto Audenino, Roberto Biagi, Roberto Bigatti, Roberto Borrello, Roberto Carradori, Roberto Del Bianco, Roberto Furlan, Roberto Gregori, Roberto Lampis, Roberto Magliacane, Roberto Olivadoti, Roberto Tavazzani, Roberto Turazza, Roberto Zerbini, Roberto De Cecco De Cecco, Rocio Askins Carreon, Rosa Tuosto, Rosario Maria Raimondo, Roza Vulf, Ruprech Judit, Ruth Sarai Arango Alvarez, Sabrina Castori, Salvatore Affuso, Salvatore Maiorano, Samo Rera, Samuele Di Fausto, Sanak Roy Choudhury, Sara Alberghini, Sara Bertei, Sara Dattaro, Sara Jazbar, Sara Meraldi, Sarah Baldo, Saskia Boelsums, Saunak Sarkar, Schroeder Alain, Sebastin Delgado C., Sei Katori, Serena Pizzolitto, Severin Hans, Shahed Pasha, Siddhartha Bose, Silvano Vergura Vergura, Silvia Segneri, Silvia Silvana, Silvia Mara Lombardi, Silvio Moriconi, Simon Hadleigh-sparks, Simon Taylor, Simone Capriotti, Simone De Barba, Simone Peronaci, Simone Raeli, Simone Rinaldi, Sobieslaw Franczak, Sofia Erto, Soh Yew Kiat Soh, Stefania Grasso , Stefania Marcellan, Stefania Tagliabue, Stefania Vassura, Stefano Lista, Stefano Sandonnini, Stefano Spigolon, Stefanos Kouratzis, Stefanos Kouratzis Kouratzis, Sudeep Lal, Swee Hoe Lim, Tamara Maria Blazquez Haik, Tatsuo Suzuki, Teddy Gonzlez Rodrguez, Teodora Dosen, Terry Passanisi, Thomas Dryden Kelsey, Tim Bennett, Tito Malaspina, Tobia Marengo, Tommaso La Rotella, Tommaso Saccarola, Tonino Filipovic, Tony Donato, Troy Barrow, Txomin Txueka , Tymon Markowski, Ugo Vallarino, Umberto Lucarelli, Valentina Mazzola, Valentino Petrosino, Valeria Tofanelli, Valerio Agricola, Valerio Cappabianca, Valerio Pompilio, Veronica Saracino, Vicente Vargas, Victor Voicu, Viet Van Tran, Vincenzo Di Biaggio, Vivek Chauhan, Waldemar Ostrowski, Walter Bohm, Walter Rothwell, Walter Dario Nicoliello, Wenpeng Lu, Yiannos Zachariou, Yichen Zhang, Yingting Shih, Yoojin Sohn, Yulia Ryzhenko, Yuro De Iuliis, Yuvarajah.k.i. Homo Sapian, Zezima Isabelle, Zsofia Teglas

Main Partners

partner_tpd partner_stampasutela partner_mp photographers partner_sprea unicusano

Media Partners

ilfotografo krakow lounge partner_lfi partner_prism cuatroscuro partner_tpi partner_thephotocontest apf dng image artofphoto fotopolis spm vphotomag old fotopalyazat fstop doc partner_click_magazine partner_espacio

Partners & Friends

abg studior sgsa beccherie ct

Technical Partners

parners_innovafvg stroppa thinktank

Venues

partner_aeroporto partner_alchemia partner_betel partner_konfederacka partner_pierwszy partner_pracownia partner_szomszed partner_400 partner_castro partners_bal partner_relax partner_cameral partner_cps partner_domliteratury partners_wbb partners_yaam partners_lastriko partners_3carrots partners_restauranpolet partners_meduza partners_polet partners_superiore partners_kisuzem partners_leniviec